| Part Number | 3625 40 |
|---|---|
| Manufacturer | 3M |
| Quantity in stock | 718380 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Flat Cable 40Conductors 28AWG 30m 100m Tinned Copper Gray Red Edge 300V Roll |
| Category | Connectors |
| Family | Cable Accessories |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 3625 40 |
| Datasheet download |
| Part Number | 3625 40 |
|---|---|
| Rad Hard | No |
| Lead Finish | Tin |
| Cable Pitch | 1 mm |
| Product Dimensions | 40 x 0.89 mm |
| Color | Gray/Red Edge |
| Operating Temperature | -20 to 105 °C |
| Cable Length | 30|100 m |
| Size | 28 AWG |
| Maximum Voltage Rating | 300 V |
| Number of Conductors | |
| Type | |
| Drawing_URL | |
| Conductor Material | |
| Maximum Current Rating | |
| Replacement Part Number | PART-3625 40 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
3M | HP SERVER CABLE 78-9102-4461-1, REV.3 - |
|
SCHURTER | EU cordset 10A 2.0m, V-Lock Download PDF datasheet for 6051.2003.pdf |
|
Molex | COMBO CABLE WITH LATCH SATA 500mm - |
|
TE Connectivity | High Performance Cable Download PDF datasheet for D044413001.pdf |
|
3M | Flat Cable 6Conductors 28AWG 30.48m 91.44m Tinned Copper Gray Red Edge 300V Roll Download PDF datasheet for 3365 06.pdf |
|
TE Connectivity | Twisted Pair Cable 2Conductors Red Blue 750Vac 1300Vac Download PDF datasheet for 9080653001.pdf |
|
3M | TWINAX CABLE - |
|
TE Connectivity | High Performance Cable 1Conductors 20AWG Silver Plated Copper Red 600Vac Download PDF datasheet for 011780-000.pdf |
|
3M | CABLE,SLIMLINE SAS,72POS,590MM,I,MB,8BP - |
|
TE Connectivity | High Performance Cable 1Conductors 19AWG Tin Plated Copper Red 750Vac 1300Vac Download PDF datasheet for 9460053001.pdf |