10127401-10H1400LF Amphenol-FCI
10127401-10H1400LF Images
Please contact us for more photos of 10127401-10H1400LF
Part Number 10127401-10H1400LF
Manufacturer Amphenol-FCI
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description 518-5CQF-PWRBLADEULTRA RA RECEPTACLE
Category Connectors
Family Connector Power
ROHS Compliant Yes
MSL Level 10127401-10H1400LF
Datasheet download 10127401-10H1400LF.pdf
Request Quotation for 10127401-10H1400LF
10127401-10H1400LF Specifications
Part Number 10127401-10H1400LF
Replacement Part Number PART-10127401-10H1400LF
Weight Contact us
Country of Origin -
Related parts for 10127401-10H1400LF
Image Part Number and Brand Brief Description and PDF Datasheet
TE Connectivity
Conn Power HDR 6 POS 4.95mm Solder ST Thru-Hole 6 Terminal 1 Port
Download PDF datasheet for 1-380999-0.pdf
TE Connectivity
Conn Battery PL 10 POS 2mm Solder RA Thru-Hole 10 Terminal 1 Port Tray