| Part Number | 20021521-00022C1LF |
|---|---|
| Manufacturer | Amphenol-FCI |
| Quantity in stock | 576830 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Conn Shrouded Header HDR 22 POS 1.27mm Solder ST SMD T R |
| Category | Connectors |
| Family | Connector Headers and PCB Receptacles |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 20021521-00022C1LF |
| Datasheet download |
| Part Number | 20021521-00022C1LF |
|---|---|
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 260 |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Lead Finish | Gold Flash Over Nickel |
| Housing Material | Plastic |
| Pitch | 1.27 mm |
| Product Dimensions | 20.27 x 5.1 x 5.4 |
| Termination Method | Solder |
| Mounting | Surface Mount |
| Contact Plating | Gold Flash Over Nickel |
| Pin Count | 22 |
| Gender | HDR |
| Body Orientation | Straight |
| Operating Temperature | -40 to 105 °C |
| Housing Color | Black |
| Product Depth | 5.1 mm |
| Product Height | 5.4 mm |
| Product Length | 20.27 mm |
| Replacement Part Number | PART-20021521-00022C1LF |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Panasonic | Conn Board to Board SKT 80 POS 0.5mm Solder ST SMD Embossed T R Download PDF datasheet for AXK5F80337YG.pdf |
|
Molex | Conn Shrouded Header HDR 2 POS 2.5mm Solder ST Thru-Hole Bag Download PDF datasheet for 99990986.pdf |
|
Molex | Conn Wire to Board HDR 3 POS 2.54mm RA Thru-Hole Bag Download PDF datasheet for 1718573003.pdf |
|
Panasonic | Conn Board to Board HDR 20 POS 0.5mm Solder ST SMD Embossed T R Download PDF datasheet for AXK6S20547YG.pdf |
|
Samtec | Conn Micro High Speed Socket Strip SKT 60 POS 0.5mm Solder ST SMD T R Download PDF datasheet for QSH-03001LDAKTR.pdf |
|
Molex | Conn Unshrouded Header HDR 17 POS 3.96mm Solder ST Thru-Hole Bulk Download PDF datasheet for 0026481175.pdf |
|
Samtec | Conn Board to Board HDR 22 POS 0.8mm Solder ST SMD Download PDF datasheet for ASP-137969-01.pdf |
|
Panasonic | Conn Board to Board SKT 70 POS 0.4mm Solder ST SMD Embossed T R Download PDF datasheet for AXK770147G.pdf |
|
Molex | Conn Shrouded Header HDR 4 POS 1.25mm Solder RA Thru-Hole Tray Download PDF datasheet for 0554540470.pdf |
|
Molex | Conn Wire to Board HDR 24 POS 4.2mm Solder RA Thru-Hole Tray Download PDF datasheet for 0015249244.pdf |