LGA20C-01SADJJ Artesyn Embedded Technologies
LGA20C-01SADJJ Images
Please contact us for more photos of LGA20C-01SADJJ
Part Number LGA20C-01SADJJ
Manufacturer Artesyn Embedded Technologies
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Module DC-DC 1-OUT 0.59V to 5.1V 20A 100W 24-Pin LGA
Category Power Supplies
Family DC to DC Power Supply
ROHS Compliant Yes
MSL Level LGA20C-01SADJJ
Datasheet download LGA20C-01SADJJ.pdf
Request Quotation for LGA20C-01SADJJ
LGA20C-01SADJJ Specifications
Part Number LGA20C-01SADJJ
Mounting Surface Mount
Pin Count 24
Output Current 20 A
Input Voltage 4.5 to 14 V
Switching Regulator Yes
Number of Outputs 1
Supplier Package LGA
Product Dimensions 16.51 x 16.51 x 5.33 mm
Output Voltage 0.59 to 5.1 V
Rad Hard No
Output Power 100 W