02013A4R7CAT2A AVX
02013A4R7CAT2A Images
Please contact us for more photos of 02013A4R7CAT2A
Part Number 02013A4R7CAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Capacitor SMD Ceramic 0201 Case 25Vdc C0G (NP0) Dielectric 4.7pF \u00b10.25pF \u00f87\"T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 02013A4R7CAT2A
Datasheet download 02013A4R7CAT2A.pdf
Request Quotation for 02013A4R7CAT2A
02013A4R7CAT2A Specifications
Part Number 02013A4R7CAT2A
Case Size 0201
Voltage(DC) 25 V
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.33 mm
Tolerance 0.25 pF
Rad Hard No
Capacitance Value 4.7 pF
Operating Temperature -55 to 125 °C
Lead Finish Matte Tin
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.33(Max) mm
Product Length 0.6 mm