02013A8R2CAT2A AVX
02013A8R2CAT2A Images
Please contact us for more photos of 02013A8R2CAT2A
Part Number 02013A8R2CAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Capacitor SMD Ceramic 0201 Case 25Vdc C0G (NP0) Dielectric 8.2pF \u00b10.25pF \u00f87\"T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 02013A8R2CAT2A
Datasheet download 02013A8R2CAT2A.pdf
Request Quotation for 02013A8R2CAT2A
02013A8R2CAT2A Specifications
Part Number 02013A8R2CAT2A
Tolerance 0.25 pF
Capacitance Value 8.2 pF
Package/Case 0201
Operating Temperature -55 to 125 °C
Case Style Ceramic Chip
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.33 mm
Voltage(DC) 25 V
Construction Flat
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.33(Max) mm
Product Length 0.6 mm