04025U100CAT2A AVX
04025U100CAT2A Images
Please contact us for more photos of 04025U100CAT2A
Part Number 04025U100CAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 10pF 50V C0G 0.25pF SMD 0402 125\u00b0C T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 04025U100CAT2A
Datasheet download 04025U100CAT2A.pdf
Request Quotation for 04025U100CAT2A
04025U100CAT2A Specifications
Part Number 04025U100CAT2A
Tolerance 0.25 pF
Rad Hard No
Capacitance Value 10 pF
Operating Temperature -55 to 125 °C
Case Size 0402
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.6 mm
Construction Flat
Voltage(DC) 50 V
Case Style Ceramic Chip
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.6(Max) mm
Product Length 1 mm