06031U750FAT2A AVX
06031U750FAT2A Images
Please contact us for more photos of 06031U750FAT2A
Part Number 06031U750FAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 75pF 100V C0G 1% SMD 0603 125\u00b0C T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 06031U750FAT2A
Datasheet download 06031U750FAT2A.pdf
Request Quotation for 06031U750FAT2A
06031U750FAT2A Specifications
Part Number 06031U750FAT2A
Tolerance 1 %
Capacitance Value 75 pF
Voltage(DC) 100 V
Lead Finish Matte Tin
Product Dimensions 1.52 x 0.76 x 0.91 mm
Rad Hard No
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 125 °C
Dielectric C0G
MSL Level 1
Max Processing Temp 260
Product Depth 0.76 mm
Product Height 0.91(Max) mm
Product Length 1.52 mm