06033A470JAT2A AVX
06033A470JAT2A Images
Please contact us for more photos of 06033A470JAT2A
Part Number 06033A470JAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 47pF 25V C0G 5% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 06033A470JAT2A
Datasheet download 06033A470JAT2A.pdf
Request Quotation for 06033A470JAT2A
06033A470JAT2A Specifications
Part Number 06033A470JAT2A
Voltage(DC) 25 V
Case Size 0603
Product Dimensions 1.6 x 0.81 x 0.9 mm
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Operating Temperature -55 to 125 °C
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 260
Capacitance Value 47 pF
Dielectric C0G
Lead Finish Matte Tin
MSL Level 1
Product Depth 0.81 mm
Product Height 0.9(Max) mm
Product Length 1.6 mm