06033C105KAT2A AVX
06033C105KAT2A Images
Please contact us for more photos of 06033C105KAT2A
Part Number 06033C105KAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 1uF 25V X7R 10% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 06033C105KAT2A
Datasheet download 06033C105KAT2A.pdf
Request Quotation for 06033C105KAT2A
06033C105KAT2A Specifications
Part Number 06033C105KAT2A
Dielectric X7R
Supplier Package 0603
Case Style Ceramic Chip
Voltage(DC) 25 V
Termination Style Wraparound
Construction Flat
Package/Case 0603
Lead Finish Tin Over Nickel
Pin Count 2
Capacitance Value 1 uF
Rad Hard No
Tolerance 10 %
Product Dimensions 1.6 x 0.81 x 0.94(Max)
Operating Temperature -55 to 125 °C
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 260
Product Depth 0.81 mm
Product Height 0.94(Max) mm
Product Length 1.6 mm