06033J1R2PBSTR AVX
06033J1R2PBSTR Images
Please contact us for more photos of 06033J1R2PBSTR
Part Number 06033J1R2PBSTR
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 1.2pF 25V 0\u00b130ppm \u00b0C 0.02pF SMD 0603 125\u00b0C T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 06033J1R2PBSTR
Datasheet download 06033J1R2PBSTR.pdf
Request Quotation for 06033J1R2PBSTR
06033J1R2PBSTR Specifications
Part Number 06033J1R2PBSTR
Tolerance 0.02
Dielectric 0±30ppm/°C
Maximum Processing Temperature 260 °C
Capacitance Value 1.2 pF
Rad Hard No
Supplier Package 0603
Voltage(DC) 25 V
Pin Count 2
Moisture Sensitivity Level 1
Termination Style Wraparound
Construction Flat
Mounting Surface Mount
Package Dimensions 1.6 x 0.81 x 0.63 mm
Case Size 0603
Operating Temperature -55 to 125 °C
Lead Finish Tin Over Nickel
Package/Case 0603
Case Style Ceramic Chip
Product Depth 0.81 mm
Product Height 0.63 mm
Product Length 1.6 mm