06035A151J4T2A AVX
06035A151J4T2A Images
Please contact us for more photos of 06035A151J4T2A
Part Number 06035A151J4T2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 150pF 50V C0G 5% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level 06035A151J4T2A
Datasheet download 06035A151J4T2A.pdf
Request Quotation for 06035A151J4T2A
06035A151J4T2A Specifications
Part Number 06035A151J4T2A
Capacitance Value 150 pF
Construction Flat
Case Style Ceramic Chip
Voltage(DC) 50 V
Supplier Package 0603
Termination Style Wraparound
Package/Case 0603
Lead Finish Tin Over Nickel
Pin Count 2
Tolerance 5 %
Dielectric C0G
Case Size 0603
Failure Rate 4
Rad Hard No
Operating Temperature -55 to 125 °C
Product Dimensions 1.6 x 0.81 x 0.94(Max)
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 260
MSL Level 1
Product Depth 0.81 mm
Product Height 0.94(Max) mm
Product Length 1.6 mm