06035A221GAT2A AVX
06035A221GAT2A Images
Please contact us for more photos of 06035A221GAT2A
Part Number 06035A221GAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 220pF 50V C0G 2% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 06035A221GAT2A
Datasheet download 06035A221GAT2A.pdf
Request Quotation for 06035A221GAT2A
06035A221GAT2A Specifications
Part Number 06035A221GAT2A
Case Size 0603
Tolerance 2 %
Rad Hard No
Product Dimensions 1.6 x 0.81 x 0.9 mm
Operating Temperature -55 to 125 °C
Max Processing Temp 260
Dielectric C0G
Case Style Ceramic Chip
Voltage(DC) 50 V
Capacitance Value 220 pF
Product Depth 0.81 mm
Product Height 0.9(Max) mm
Product Length 1.6 mm