06035A3R9BAT2A AVX
06035A3R9BAT2A Images
Please contact us for more photos of 06035A3R9BAT2A
Part Number 06035A3R9BAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 3.9pF 50V C0G 0.1pF SMD 0603 125\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 06035A3R9BAT2A
Datasheet download 06035A3R9BAT2A.pdf
Request Quotation for 06035A3R9BAT2A
06035A3R9BAT2A Specifications
Part Number 06035A3R9BAT2A
Case Size 0603
Rad Hard No
Product Dimensions 1.6 x 0.81 x 0.9 mm
Operating Temperature -55 to 125 °C
Max Processing Temp 260
Capacitance Value 3.9 pF
Dielectric C0G
Tolerance 0.1 pF
Case Style Ceramic Chip
Voltage(DC) 50 V
Construction Flat
Package/Case 0603
Product Depth 0.81 mm
Product Height 0.9(Max) mm
Product Length 1.6 mm