06035C221K4T2A AVX
06035C221K4T2A Images
Please contact us for more photos of 06035C221K4T2A
Part Number 06035C221K4T2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 220pF 50V X7R 10% SMD 0603 125\u00b0C T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 06035C221K4T2A
Datasheet download 06035C221K4T2A.pdf
Request Quotation for 06035C221K4T2A
06035C221K4T2A Specifications
Part Number 06035C221K4T2A
Dielectric X7R
Capacitance Value 220 pF
Voltage(DC) 50 V
Max Processing Temp 260
Tolerance 10 %
Rad Hard No
Product Dimensions 1.6 x 0.81 mm
Case Style Ceramic Chip
Operating Temperature -55 to 125 °C
MSL Level 1
Package/Case 0603
Product Depth 0.81 mm
Product Length 1.6 mm