06035U240GAT2A AVX
06035U240GAT2A Images
Please contact us for more photos of 06035U240GAT2A
Part Number 06035U240GAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 24pF 50V C0G 2% SMD 0603 125\u00b0C T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 06035U240GAT2A
Datasheet download 06035U240GAT2A.pdf
Request Quotation for 06035U240GAT2A
06035U240GAT2A Specifications
Part Number 06035U240GAT2A
Tolerance 2 %
Rad Hard No
Operating Temperature -55 to 125 °C
Dielectric C0G
Capacitance Value 24 pF
Max Processing Temp 260
Product Dimensions 1.52 x 0.76 x 0.91 mm
Voltage(DC) 50 V
Package/Case 0603
Product Depth 0.76 mm
Product Height 0.91(Max) mm
Product Length 1.52 mm