06035U3R3BAT2A AVX
06035U3R3BAT2A Images
Please contact us for more photos of 06035U3R3BAT2A
Part Number 06035U3R3BAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 3.3pF 50V C0G 0.1pF SMD 0603 125\u00b0C T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 06035U3R3BAT2A
Datasheet download 06035U3R3BAT2A.pdf
Request Quotation for 06035U3R3BAT2A
06035U3R3BAT2A Specifications
Part Number 06035U3R3BAT2A
Rad Hard No
Operating Temperature -55 to 125 °C
Dielectric C0G
Lead Finish Matte Tin
Product Dimensions 1.52 x 0.76 x 0.91 mm
Tolerance 0.1 pF
Voltage(DC) 50 V
Package/Case 0603
Capacitance Value 3.3 pF
Product Depth 0.76 mm
Product Height 0.91(Max) mm
Product Length 1.52 mm