0603YC221MAT2A AVX
0603YC221MAT2A Images
Please contact us for more photos of 0603YC221MAT2A
Part Number 0603YC221MAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 220pF 16V X7R 20% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 0603YC221MAT2A
Datasheet download 0603YC221MAT2A.pdf
Request Quotation for 0603YC221MAT2A
0603YC221MAT2A Specifications
Part Number 0603YC221MAT2A
Case Style Ceramic Chip
Dielectric X7R
Capacitance Value 220 pF
Product Dimensions 1.6 x 0.81 x 0.86 mm
Rad Hard No
Operating Temperature -55 to 125 °C
Tolerance 20 %
Lead Finish Matte Tin
Voltage(DC) 16 V
MSL Level 1
Product Depth 0.81 mm
Product Height 0.86(Max) mm
Product Length 1.6 mm