08051A471KAT2A AVX
08051A471KAT2A Images
Please contact us for more photos of 08051A471KAT2A
Part Number 08051A471KAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 470pF 100V C0G 10% SMD 0805 125\u00b0C Paper T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level 08051A471KAT2A
Datasheet download 08051A471KAT2A.pdf
Request Quotation for 08051A471KAT2A
08051A471KAT2A Specifications
Part Number 08051A471KAT2A
Rad Hard No
Military Standard
Failure Rate
Case Size 0805
Tolerance 10 %
Operating Temperature -55 to 125 °C
Product Dimensions 2.01 x 1.25 x 0.94 mm
Capacitance Value 470 pF
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 260
MSL Level 1
Dielectric C0G
Lead Finish Matte Tin
Package/Case 0805
Case Style Ceramic Chip
Voltage(DC) 100 V
Construction Flat
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.94(Max) mm
Product Length 2.01 mm