08051C683KAT2A AVX
08051C683KAT2A Images
Please contact us for more photos of 08051C683KAT2A
Part Number 08051C683KAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.068uF 100V X7R 10% SMD 0805 125\u00b0C Embossed T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 08051C683KAT2A
Datasheet download 08051C683KAT2A.pdf
Request Quotation for 08051C683KAT2A
08051C683KAT2A Specifications
Part Number 08051C683KAT2A
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Case Size 0805
Tolerance 10 %
Operating Temperature -55 to 125 °C
Failure Rate
Mounting Surface Mount
Lead Finish Matte Tin
MSL Level 1
Military Standard
Dielectric X7R
Case Style Ceramic Chip
Voltage(DC) 100 V
Capacitance Value 0.068 uF
Product Dimensions 2.01 x 1.25 x 1.4 mm
Product Depth 1.25 mm
Product Height 1.4(Max) mm
Product Length 2.01 mm