08053D334KAT2A AVX
08053D334KAT2A Images
Please contact us for more photos of 08053D334KAT2A
Part Number 08053D334KAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.33uF 25V X5R 10% SMD 0805 85\u00b0C Embossed T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 08053D334KAT2A
Datasheet download 08053D334KAT2A.pdf
Request Quotation for 08053D334KAT2A
08053D334KAT2A Specifications
Part Number 08053D334KAT2A
Rad Hard No
Mounting Surface Mount
Tolerance 10 %
Package/Case 0805
Dielectric X5R
Case Style Ceramic Chip
Operating Temperature -55 to 85 °C
Voltage(DC) 25 V
Construction Flat
Product Dimensions 2.01 x 1.25 x 1.4 mm
Capacitance Value 0.33 uF
Product Depth 1.25 mm
Product Height 1.4(Max) mm
Product Length 2.01 mm