0805ZC474KAT2A AVX
0805ZC474KAT2A Images
Please contact us for more photos of 0805ZC474KAT2A
Part Number 0805ZC474KAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.47uF 10V X7R 10% SMD 0805 125\u00b0C Embossed T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 0805ZC474KAT2A
Datasheet download 0805ZC474KAT2A.pdf
Request Quotation for 0805ZC474KAT2A
0805ZC474KAT2A Specifications
Part Number 0805ZC474KAT2A
Rad Hard No
Voltage(DC) 10 V
Case Size 0805
Tolerance 10 %
Operating Temperature -55 to 125 °C
Failure Rate
MSL Level 1
Lead Finish Matte Tin
Military Standard
Dielectric X7R
Construction Flat
Package/Case 0805
Capacitance Value 0.47 uF
Case Style Ceramic Chip
Product Dimensions 2.01 x 1.25 x 1.4 mm
Product Depth 1.25 mm
Product Height 1.4(Max) mm
Product Length 2.01 mm