12061C104KAZ2A AVX
12061C104KAZ2A Images
Please contact us for more photos of 12061C104KAZ2A
Part Number 12061C104KAZ2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.1uF 100V X7R 10% SMD 1206 FlexiTerm 125\u00b0C Embossed T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 12061C104KAZ2A
Datasheet download 12061C104KAZ2A.pdf
Request Quotation for 12061C104KAZ2A
12061C104KAZ2A Specifications
Part Number 12061C104KAZ2A
Capacitance Value 0.1 uF
Voltage(DC) 100 V
Dielectric X7R
Construction Flat
Case Style Ceramic Chip
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 1.78 mm
Operating Temperature -55 to 125 °C
Case Size 1206
Tolerance 10 %
Max Processing Temp 260
Product Depth 1.6 mm
Product Height 1.78(Max) mm
Product Length 3.2 mm