12065A240JAT2A AVX
12065A240JAT2A Images
Please contact us for more photos of 12065A240JAT2A
Part Number 12065A240JAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 24pF 50V C0G 5% SMD 1206 125\u00b0C T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 12065A240JAT2A
Datasheet download 12065A240JAT2A.pdf
Request Quotation for 12065A240JAT2A
12065A240JAT2A Specifications
Part Number 12065A240JAT2A
Package/Case 1206
Product Dimensions 3.2 x 1.6 mm
Capacitance Value 24 pF
Operating Temperature -55 to 125 °C
MSL Level 1
Dielectric C0G
Case Style Ceramic Chip
Voltage(DC) 50 V
Max Processing Temp 260
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Case Size 1206
Product Depth 1.6 mm
Product Length 3.2 mm