12065A392FAT2A AVX
12065A392FAT2A Images
Please contact us for more photos of 12065A392FAT2A
Part Number 12065A392FAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.0039uF 50V C0G 1% SMD 1206 125\u00b0C Embossed T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 12065A392FAT2A
Datasheet download 12065A392FAT2A.pdf
Request Quotation for 12065A392FAT2A
12065A392FAT2A Specifications
Part Number 12065A392FAT2A
Voltage(DC) 50 V
Case Style Ceramic Chip
Tolerance 1 %
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 1.27 mm
Max Processing Temp 260
Capacitance Value 0.0039 uF
Dielectric C0G
MSL Level 1
Operating Temperature -55 to 125 °C
Product Depth 1.6 mm
Product Height 1.27(Max) mm
Product Length 3.2 mm