12065C224KAT2A AVX
12065C224KAT2A Images
Please contact us for more photos of 12065C224KAT2A
Part Number 12065C224KAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.22uF 50V X7R 10% SMD 1206 125\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 12065C224KAT2A
Datasheet download 12065C224KAT2A.pdf
Request Quotation for 12065C224KAT2A
12065C224KAT2A Specifications
Part Number 12065C224KAT2A
Dielectric X7R
Capacitance Value 0.22 uF
Case Style Ceramic Chip
Rad Hard No
Voltage(DC) 50 V
Operating Temperature -55 to 125 °C
Case Size 1206
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.94 mm
Construction Flat
Tolerance 10 %
MSL Level 1
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.94(Max) mm
Product Length 3.2 mm