12065C274JAT2A AVX
12065C274JAT2A Images
Please contact us for more photos of 12065C274JAT2A
Part Number 12065C274JAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.27uF 50V X7R 5% SMD 1206 125\u00b0C Plastic T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 12065C274JAT2A
Datasheet download 12065C274JAT2A.pdf
Request Quotation for 12065C274JAT2A
12065C274JAT2A Specifications
Part Number 12065C274JAT2A
Operating Temperature -55 to 125 °C
Case Size 1206
Tolerance 5 %
Max Processing Temp 260
Dielectric X7R
Case Style Ceramic Chip
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 1.27 mm
Voltage(DC) 50 V
Construction Flat
Capacitance Value 0.27 uF
Product Depth 1.6 mm
Product Height 1.27(Max) mm
Product Length 3.2 mm