12067C681KAT2A AVX
12067C681KAT2A Images
Please contact us for more photos of 12067C681KAT2A
Part Number 12067C681KAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 680pF 500V X7R 10% SMD 1206 125\u00b0C Embossed T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 12067C681KAT2A
Datasheet download 12067C681KAT2A.pdf
Request Quotation for 12067C681KAT2A
12067C681KAT2A Specifications
Part Number 12067C681KAT2A
Case Style Ceramic Chip
Construction Flat
MSL Level 1
Tolerance 10 %
Voltage(DC) 500 V
Max Processing Temp 260
Package/Case 1206
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 1.02 mm
Operating Temperature -55 to 125 °C
Dielectric X7R
Rad Hard No
Lead Finish Matte Tin
Capacitance Value 680 pF
Case Size 1206
Mounting Surface Mount
Product Depth 1.6 mm
Product Height 1.02(Max) mm
Product Length 3.2 mm