1206DD106KAT2A AVX
1206DD106KAT2A Images
Please contact us for more photos of 1206DD106KAT2A
Part Number 1206DD106KAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 10uF 35V X5R 10% SMD 1206 85\u00b0C T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 1206DD106KAT2A
Datasheet download 1206DD106KAT2A.pdf
Request Quotation for 1206DD106KAT2A
1206DD106KAT2A Specifications
Part Number 1206DD106KAT2A
MSL Level 1
Capacitance Value 10 uF
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 260
Operating Temperature -55 to 85 °C
Case Size 1206
Product Dimensions 3.2 x 1.6 mm
Tolerance 10 %
Voltage(DC) 35 V
Dielectric X5R
Case Style Ceramic Chip
Product Depth 1.6 mm
Product Length 3.2 mm