1206ZG106ZAT4A AVX
1206ZG106ZAT4A Images
Please contact us for more photos of 1206ZG106ZAT4A
Part Number 1206ZG106ZAT4A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 10uF 10V Y5V -20% to 80% SMD 1206 85\u00b0C Embossed T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 1206ZG106ZAT4A
Datasheet download 1206ZG106ZAT4A.pdf
Request Quotation for 1206ZG106ZAT4A
1206ZG106ZAT4A Specifications
Part Number 1206ZG106ZAT4A
Operating Temperature -30 to 85 °C
Case Style Ceramic Chip
Tolerance -20 to 80 %
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 1.78 mm
Voltage(DC) 10 V
Max Processing Temp 260
Dielectric Y5V
Capacitance Value 10 uF
Product Depth 1.6 mm
Product Height 1.78(Max) mm
Product Length 3.2 mm