12102A331JAT2A AVX
12102A331JAT2A Images
Please contact us for more photos of 12102A331JAT2A
Part Number 12102A331JAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 330pF 200V C0G 5% SMD 1210 125\u00b0C T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level 12102A331JAT2A
Datasheet download 12102A331JAT2A.pdf
Request Quotation for 12102A331JAT2A
12102A331JAT2A Specifications
Part Number 12102A331JAT2A
Construction Flat
Lead Finish Matte Tin
Capacitance Value 330 pF
Operating Temperature -55 to 125 °C
MSL Level 1
Case Size 1210
Rad Hard No
Mounting Surface Mount
Dielectric C0G
Product Dimensions 3.2 x 2.5 mm
Voltage(DC) 200 V
Tolerance 5 %
Package/Case 1210
Max Processing Temp 260
Case Style Ceramic Chip
Product Depth 2.5 mm
Product Length 3.2 mm