12105A103JAT2A AVX
12105A103JAT2A Images
Please contact us for more photos of 12105A103JAT2A
Part Number 12105A103JAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.01uF 50V C0G 5% SMD 1210 125\u00b0C Paper T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level 12105A103JAT2A
Datasheet download 12105A103JAT2A.pdf
Request Quotation for 12105A103JAT2A
12105A103JAT2A Specifications
Part Number 12105A103JAT2A
Construction Flat
Case Style Ceramic Chip
Voltage(DC) 50 V
Capacitance Value 0.01 uF
Product Dimensions 3.2 x 2.5 x 0.94 mm
Case Size 1210
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Operating Temperature -55 to 125 °C
Lead Finish Matte Tin
Dielectric C0G
Mounting Surface Mount
MSL Level 1
Package/Case 1210
Max Processing Temp 260
Product Depth 2.5 mm
Product Height 0.94(Max) mm
Product Length 3.2 mm