12105C105KAT2A AVX
12105C105KAT2A Images
Please contact us for more photos of 12105C105KAT2A
Part Number 12105C105KAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 1uF 50V X7R 10% SMD 1210 125\u00b0C Embossed T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 12105C105KAT2A
Datasheet download 12105C105KAT2A.pdf
Request Quotation for 12105C105KAT2A
12105C105KAT2A Specifications
Part Number 12105C105KAT2A
Case Style Ceramic Chip
Tolerance 10 %
Voltage(DC) 50 V
MSL Level 1
Product Dimensions 3.2 x 2.5 x 2.29 mm
Construction Flat
Max Processing Temp 260
Operating Temperature -55 to 125 °C
Capacitance Value 1 uF
Product Depth 2.5 mm
Product Height 2.29(Max) mm
Product Length 3.2 mm