12105C225K4T2A AVX
12105C225K4T2A Images
Please contact us for more photos of 12105C225K4T2A
Part Number 12105C225K4T2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 2.2uF 50V X7R 10% SMD 1210 125\u00b0C Embossed T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 12105C225K4T2A
Datasheet download 12105C225K4T2A.pdf
Request Quotation for 12105C225K4T2A
12105C225K4T2A Specifications
Part Number 12105C225K4T2A
Dielectric X7R
Case Style Ceramic Chip
Capacitance Value 2.2 uF
Construction Flat
Voltage(DC) 50 V
Operating Temperature -55 to 125 °C
Package/Case 1210
Case Size 1210
Product Dimensions 3.2 x 2.5 x 2.79 mm
Rad Hard No
Lead Finish Matte Tin
Tolerance 10 %
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 260
MSL Level 1
Product Depth 2.5 mm
Product Height 2.79(Max) mm
Product Length 3.2 mm