12106D107MAT2A AVX
12106D107MAT2A Images
Please contact us for more photos of 12106D107MAT2A
Part Number 12106D107MAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 100uF 6.3V X5R 20% SMD 1210 85\u00b0C Embossed T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 12106D107MAT2A
Datasheet download 12106D107MAT2A.pdf
Request Quotation for 12106D107MAT2A
12106D107MAT2A Specifications
Part Number 12106D107MAT2A
Dielectric X5R
Case Style Ceramic Chip
Construction Flat
Operating Temperature -55 to 85 °C
Voltage(DC) 6.3 V
Capacitance Value 100 uF
Tolerance 20 %
Product Dimensions 3.2 x 2.5 x 2.79 mm
Max Processing Temp 260
Product Depth 2.5 mm
Product Height 2.79(Max) mm
Product Length 3.2 mm