1210GC221KAT1A AVX
1210GC221KAT1A Images
Please contact us for more photos of 1210GC221KAT1A
Part Number 1210GC221KAT1A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 220pF 2000V X7R 10% SMD 1210 125\u00b0C T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 1210GC221KAT1A
Datasheet download 1210GC221KAT1A.pdf
Request Quotation for 1210GC221KAT1A
1210GC221KAT1A Specifications
Part Number 1210GC221KAT1A
Tolerance 10 %
MSL Level 1
Case Size 1210
Product Dimensions 3.2 x 2.5 x 1.7 mm
Rad Hard No
Operating Temperature -55 to 125 °C
Voltage(DC) 2 kV
Lead Finish Matte Tin
Capacitance Value 220 pF
Construction Flat
Dielectric X7R
Case Style Ceramic Chip
Product Depth 2.5 mm
Product Height 1.7(Max) mm
Product Length 3.2 mm