| Part Number | 14 5077 030110861+ |
|---|---|
| Manufacturer | AVX |
| Quantity in stock | 296810 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Conn Board to Board PL 30 POS 1mm Solder ST SMD T R |
| Category | Connectors |
| Family | Connector Headers and PCB Receptacles |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 14 5077 030110861+ |
| Datasheet download |
| Part Number | 14 5077 030110861+ |
|---|---|
| Termination Method | Solder |
| Mounting | Surface Mount |
| Contact Plating | Gold |
| Product Dimensions | 26 x 7 mm |
| Body Orientation | Straight |
| Gender | PL |
| Pitch | 1 mm |
| Housing Material | Plastic |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Lead Finish | Tin/Copper |
| Rad Hard | No |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Product Depth | 7 mm |
| Product Length | 26 mm |
| Replacement Part Number | PART-14 5077 030110861+ |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Panasonic | Conn Board to Board HDR 50 POS 0.4mm Solder ST SMD Embossed T R Download PDF datasheet for AXT450124J.pdf |
|
Panasonic | Conn Board to Board SKT 30 POS 0.4mm Solder ST SMD Embossed T R Download PDF datasheet for AXE330124.pdf |
|
TE Connectivity | Conn Power HDR 23 POS 4mm Solder RA Thru-Hole Loose Piece Download PDF datasheet for 770669-1.pdf |
|
Amphenol-FCI | Conn Shrouded Header HDR 4 POS 2mm Solder ST Thru-Hole Poly Bag Download PDF datasheet for 98415-104LF.pdf |
|
Amphenol-FCI | Conn Unshrouded Header HDR 4 POS 2.54mm Solder ST SMD T R Download PDF datasheet for 95278-801A04LF.pdf |
|
3M | Conn Shrouded Header HDR 10 POS 2.54mm Solder RA Thru-Hole Download PDF datasheet for D2510-5002-AR.pdf |
|
3M | MMM2780-9360-01-2401 780 PIN 1.00MM PITC - |
|
Panasonic | Conn Board to Board SKT 34 POS 0.35mm Solder ST SMD Embossed T R Download PDF datasheet for AXG134144.pdf |
|
Panasonic | Conn Board to Board SKT 46 POS 0.4mm Solder ST SMD Embossed T R Download PDF datasheet for AXT346124.pdf |
|
TE Connectivity | Conn Shrouded Header HDR 8 POS 2.54mm Solder RA SMD T R Download PDF datasheet for 5-147324-7.pdf |