18121C334KAT2A AVX
18121C334KAT2A Images
Please contact us for more photos of 18121C334KAT2A
Part Number 18121C334KAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.33uF 100V X7R 10% SMD 1812 125\u00b0C Embossed T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level 18121C334KAT2A
Datasheet download 18121C334KAT2A.pdf
Request Quotation for 18121C334KAT2A
18121C334KAT2A Specifications
Part Number 18121C334KAT2A
Rad Hard No
Voltage(DC) 100 V
Case Size 1812
Package/Case 1812
Dielectric X7R
Capacitance Value 0.33 uF
Operating Temperature -55 to 125 °C
Product Dimensions 4.5 x 3.2 x 1.27 mm
Max Processing Temp 260
Case Style Ceramic Chip
Construction Flat
Tolerance 10 %
Lead Finish Matte Tin
Mounting Surface Mount
MSL Level 1
Product Depth 3.2 mm
Product Height 1.27(Max) mm
Product Length 4.5 mm