18121C824KAT2A AVX
18121C824KAT2A Images
Please contact us for more photos of 18121C824KAT2A
Part Number 18121C824KAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.82uF 100V X7R 10% SMD 1812 125\u00b0C Plastic T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 18121C824KAT2A
Datasheet download 18121C824KAT2A.pdf
Request Quotation for 18121C824KAT2A
18121C824KAT2A Specifications
Part Number 18121C824KAT2A
Case Size 1812
Tolerance 10 %
Operating Temperature -55 to 125 °C
Mounting Surface Mount
Capacitance Value 0.82 uF
Lead Finish Matte Tin
Max Processing Temp 260
Product Dimensions 4.5 x 3.2 x 2.29 mm
Case Style Ceramic Chip
Voltage(DC) 100 V
Construction Flat
Product Depth 3.2 mm
Product Height 2.29(Max) mm
Product Length 4.5 mm