| Part Number | 18125E334KAT2A |
|---|---|
| Manufacturer | AVX |
| Quantity in stock | 842980 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Ceramic 0.33uF 50V Z5U 10% SMD 1812 85\u00b0C Emboss T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Ceramic Multilayer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 18125E334KAT2A |
| Datasheet download |
| Part Number | 18125E334KAT2A |
|---|---|
| Termination Style | Wraparound |
| Case Style | Ceramic Chip |
| Operating Temperature | 10 to 85 °C |
| Dielectric | Z5U |
| Tolerance | 10 |
| Construction | Flat |
| Moisture Sensitivity Level | 1 |
| Pin Count | 2 |
| Rad Hard | No |
| Lead Finish | Matte Tin Over Nickel |
| Package/Case | 1812 |
| Case Size | 1812 |
| Mounting | Surface Mount |
| Maximum Processing Temperature | 260 |
| Capacitance Value | 0.33 |
| Package Dimensions | 4.5 x 3.2 x 1.7 |
| Voltage(DC) | 50 V |
| Supplier Package | 1812 |
| Product Depth | 3.2 |
| Product Height | 1.7 |
| Product Length | 4.5 |
| Replacement Part Number | PART-18125E334KAT2A |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
AVX | Cap Ceramic 0.001uF 50V C0G 10% SMD 0805 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 08055A102KAT2A.pdf |
|
Vishay | Cap Ceramic 0.001uF 50V X7R 10% Axial 125\u00b0C Ammo Pack Download PDF datasheet for A102K15X7RF5UAA.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 47pF 100V C0G 10% SMD 1206 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 12061A470KAT2A.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 0.001uF 500V C0G 5% SMD 1206 125\u00b0C Plastic T R Download PDF datasheet for C1206C102JCGAC7800.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 100pF 1000V C0G 10% SMD 1206 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for 1206AA101KAT1A.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 220pF 200V C0G 5% SMD 0805 Plastic T R Download PDF datasheet for C0805C221J2GACTU.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 0.0012uF 630V C0G 1% SMD 1206 125\u00b0C Embossed Plastic T R Download PDF datasheet for C1206C122FBGACAUTO.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 10uF 25V X7R 10% SMD 1210 125\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for 12103C106KAT2A.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 1uF 25V X7R 10% SMD 0805 125\u00b0C Plastic T R Download PDF datasheet for C0805C105K3RAC7800.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 330pF 25V X7R 10% SMD 0402 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 04023C331KAT2A.pdf |