1812AA222JAT1A AVX
1812AA222JAT1A Images
Please contact us for more photos of 1812AA222JAT1A
Part Number 1812AA222JAT1A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.0022uF 1000V C0G 5% SMD 1812 125\u00b0C T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 1812AA222JAT1A
Datasheet download 1812AA222JAT1A.pdf
Request Quotation for 1812AA222JAT1A
1812AA222JAT1A Specifications
Part Number 1812AA222JAT1A
Rad Hard No
Case Size 1812
Tolerance 5 %
Package/Case 1812
Operating Temperature -55 to 125 °C
Mounting Surface Mount
Dielectric C0G
Capacitance Value 0.0022 uF
Case Style Ceramic Chip
Voltage(DC) 1 kV
Product Dimensions 4.5 x 3.2 x 2.54 mm
Product Depth 3.2 mm
Product Height 2.54(Max) mm
Product Length 4.5 mm