1812AC333KAT1A AVX
1812AC333KAT1A Images
Please contact us for more photos of 1812AC333KAT1A
Part Number 1812AC333KAT1A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.033uF 1000V X7R 10% SMD 1812 125\u00b0C T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 1812AC333KAT1A
Datasheet download 1812AC333KAT1A.pdf
Request Quotation for 1812AC333KAT1A
1812AC333KAT1A Specifications
Part Number 1812AC333KAT1A
Case Size 1812
Rad Hard No
Tolerance 10 %
Package/Case 1812
MSL Level 1
Operating Temperature -55 to 125 °C
Construction Flat
Capacitance Value 0.033 uF
Dielectric X7R
Voltage(DC) 1 kV
Product Dimensions 4.5 x 3.2 x 2.54 mm
Product Depth 3.2 mm
Product Height 2.54(Max) mm
Product Length 4.5 mm