| Part Number | 1812WC222KAT1A |
|---|---|
| Manufacturer | AVX |
| Quantity in stock | 563720 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Ceramic 0.0022uF 2500V X7R 10% SMD 1812 125\u00b0C T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Ceramic Multilayer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 1812WC222KAT1A |
| Datasheet download |
| Part Number | 1812WC222KAT1A |
|---|---|
| Tolerance | 10 % |
| Construction | Flat |
| Package/Case | 1812 |
| Case Style | Ceramic Chip |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Product Dimensions | 4.5 x 3.2 x 2.54 mm |
| Case Size | 1812 |
| Dielectric | X7R |
| Voltage(DC) | 2.5 kV |
| Rad Hard | No |
| Mounting | Surface Mount |
| Capacitance Value | 0.0022 uF |
| MSL Level | 1 |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Max Processing Temp | 260 |
| Product Depth | 3.2 mm |
| Product Height | 2.54(Max) mm |
| Product Length | 4.5 mm |
| Replacement Part Number | PART-1812WC222KAT1A |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Murata Manufacturing | Cap Ceramic 470pF 50V X7R 10% SMD 0805 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for GRM216R71H471KA01D.pdf |
|
Murata Manufacturing | Cap Ceramic 0.68uF 50V X7R 10% SMD 1206 125\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for GRM31MR71H684KA88L.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 51pF 50V C0G 2% SMD 0402 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for 04025A510GAT2A.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 47pF 50V C0G 20% SMD 0603 Paper T R Download PDF datasheet for C0603C470M5GACTU.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 4.7uF 50V X5R 10% SMD 1206 85\u00b0C Plastic T R Download PDF datasheet for C1206C475K5PAC7800.pdf |
|
Johanson Technology | Cap Ceramic 3pF 50V C0G 0.1pF SMD 0402 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 500R07S3R0BV4T.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 12pF 100V C0G 0.5pF SMD 0805 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for C0805C120D1GAC7800.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 10uF 16V X5R 10% SMD 0805 85\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for 0805YD106KAT2A.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 0.001uF 100V X7R 10% SMD 1206 125\u00b0C Plastic T R Download PDF datasheet for C1206C102K1RACAUTO.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 100pF 10V C0G 10% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for C0603C101K8GAC7867.pdf |