18251C334KAT2A AVX
18251C334KAT2A Images
Please contact us for more photos of 18251C334KAT2A
Part Number 18251C334KAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.33uF 100V X7R 10% SMD 1825 125\u00b0C Embossed T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level 18251C334KAT2A
Datasheet download 18251C334KAT2A.pdf
Request Quotation for 18251C334KAT2A
18251C334KAT2A Specifications
Part Number 18251C334KAT2A
Rad Hard No
Tolerance 10 %
Package/Case 1825
Operating Temperature -55 to 125 °C
Max Processing Temp 260
Lead Finish Matte Tin
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 4.5 x 6.4 x 1.27 mm
MSL Level 1
Case Size 1825
Dielectric X7R
Voltage(DC) 100 V
Case Style Ceramic Chip
Construction Flat
Capacitance Value 0.33 uF
Product Depth 6.4 mm
Product Height 1.27(Max) mm
Product Length 4.5 mm