| Part Number | 1825CC154MAT12 |
|---|---|
| Manufacturer | AVX |
| Quantity in stock | 518930 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Ceramic 0.15uF 600V 630V X7R 20% SMD 1825 125\u00b0C T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Ceramic Multilayer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 1825CC154MAT12 |
| Datasheet download |
| Part Number | 1825CC154MAT12 |
|---|---|
| Case Size | 1825 |
| Dielectric | X7R |
| Case Style | Ceramic Chip |
| Capacitance Value | 0.15 uF |
| Construction | Flat |
| Voltage(DC) | 600, 630 V |
| Product Dimensions | 4.5 x 6.4 x 2.54 mm |
| Rad Hard | No |
| Package/Case | 1825 |
| Tolerance | 20 % |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Lead Finish | Matte Tin |
| MSL Level | 1 |
| Mounting | Surface Mount |
| Max Processing Temp | 260 |
| Product Depth | 6.4 mm |
| Product Height | 2.54(Max) mm |
| Product Length | 4.5 mm |
| Replacement Part Number | PART-1825CC154MAT12 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
TAIYO YUDEN | Cap Ceramic 1uF 25V X7R 10% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for TMK107AB7105KAHT.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 330pF 50V X7R 10% SMD 0805 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 08055C331KAT2A.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Cap Ceramic 0.22uF 250V X7R 10% SMD 1210 125\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for QMK325B7224KN-T.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.0033uF 50V C0G 1% SMD 1210 (0.001%FR) 125\u00b0C Plastic T R Download PDF datasheet for CDR33BP332AFWS\\M.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 10uF 25V X7R 10% SMD 1210 125\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for 12103C106KAT2A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 150pF 25V X7R 10% SMD 0603 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for 06033C151KAT2A.pdf |
|
Johanson Technology | Cap Ceramic 0.5pF 50V C0G 0.05pF SMD 0402 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 500R07S0R5AV4T.pdf |
|
Johanson Dielectic | Cap Ceramic 10pF 250VAC C0G 10% SMD 1808 125\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for 302R29N100KV3E-****-SC.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 6.2pF 50V C0G 0.5pF SMD 0603 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for 06035A6R2DAT2A.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 0.015uF 500V X7R 10% SMD 1206 125\u00b0C Plastic T R Download PDF datasheet for C1206C153KCRAC7800.pdf |