22205C106MAT2A AVX
22205C106MAT2A Images
Please contact us for more photos of 22205C106MAT2A
Part Number 22205C106MAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 10uF 50V X7R 20% SMD 2220 125\u00b0C Embossed T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level 22205C106MAT2A
Datasheet download 22205C106MAT2A.pdf
Request Quotation for 22205C106MAT2A
22205C106MAT2A Specifications
Part Number 22205C106MAT2A
Dielectric X7R
Package/Case 2220
Case Size 2220
Voltage(DC) 50 V
Case Style Ceramic Chip
Construction Flat
Failure Rate 4
Product Dimensions 5.7 x 5 x 2.79 mm
Rad Hard No
Operating Temperature -55 to 125 °C
Tolerance 20 %
Capacitance Value 10 uF
Military Standard
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 260
MSL Level 1
Lead Finish Matte Tin
Product Depth 5 mm
Product Height 2.79(Max) mm
Product Length 5.7 mm