2225CC154MAT1A AVX
2225CC154MAT1A Images
Please contact us for more photos of 2225CC154MAT1A
Part Number 2225CC154MAT1A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.15uF 600V 630V X7R 20% SMD 2225 125\u00b0C T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 2225CC154MAT1A
Datasheet download 2225CC154MAT1A.pdf
Request Quotation for 2225CC154MAT1A
2225CC154MAT1A Specifications
Part Number 2225CC154MAT1A
Package/Case 2225
MSL Level 1
Tolerance 20 %
Max Processing Temp 260
Operating Temperature -55 to 125 °C
Case Style Ceramic Chip
Construction Flat
Capacitance Value 0.15 uF
Product Dimensions 5.72 x 6.35 x 2.54 mm
Case Size 2225
Dielectric X7R
Voltage(DC) 600, 630 V
Lead Finish Matte Tin
Product Depth 6.35 mm
Product Height 2.54(Max) mm
Product Length 5.72 mm