CM03CG2R7B25AH AVX
CM03CG2R7B25AH Images
Please contact us for more photos of CM03CG2R7B25AH
Part Number CM03CG2R7B25AH
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 2.7pF 25V C0G 0.1pF SMD 0201 125\u00b0C T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CM03CG2R7B25AH
Datasheet download CM03CG2R7B25AH.pdf
Request Quotation for CM03CG2R7B25AH
CM03CG2R7B25AH Specifications
Part Number CM03CG2R7B25AH
Mounting Surface Mount
Maximum Processing Temperature 250 °C
Lead Finish Tin Over Nickel
Operating Temperature -55 to 125 °C
Failure Rate
Capacitance Value 2.7 pF
Voltage(DC) 25 V
Pin Count 2
Package Dimensions 0.6 x 0.3 mm
Tolerance 0.1 pF
Termination Style Wraparound
Product Depth 0.3 mm
Product Length 0.6 mm