CM105X5R106M04AT AVX
CM105X5R106M04AT Images
Please contact us for more photos of CM105X5R106M04AT
Part Number CM105X5R106M04AT
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 10uF 4V X5R 20% SMD 0603 85\u00b0C T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level CM105X5R106M04AT
Datasheet download CM105X5R106M04AT.pdf
Request Quotation for CM105X5R106M04AT
CM105X5R106M04AT Specifications
Part Number CM105X5R106M04AT
Case Size 0603
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.8 mm
Military Standard
Rad Hard No
Failure Rate
Tolerance 20 %
Capacitance Value 10 uF
Mounting Surface Mount
Package/Case 0603
Voltage(DC) 4 V
Dielectric X5R
Case Style Ceramic Chip
Operating Temperature -55 to 85 °C
Construction Flat
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.8(Max) mm
Product Length 1.6 mm