F0603E0R50FSTR AVX
F0603E0R50FSTR Images
Please contact us for more photos of F0603E0R50FSTR
Part Number F0603E0R50FSTR
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Fuse Chip 0.5A Fast 2-Pin Solder Pad Surface Mount T R
Category Circuit Protection
Family Fuses
ROHS Compliant Yes
MSL Level F0603E0R50FSTR
Datasheet download F0603E0R50FSTR.pdf
Request Quotation for F0603E0R50FSTR
F0603E0R50FSTR Specifications
Part Number F0603E0R50FSTR
MSL Level 1
Lead Finish Matte Tin
Maximum DC Voltage Rating 32 V
Product Dimensions 1.6 x 0.81 x 0.63 mm
Acting Fast
Max Processing Temp 260
Rad Hard No
Type Chip
Replacement Part Number PART-F0603E0R50FSTR
Weight Contact us
Country of Origin -
Related parts for F0603E0R50FSTR
Image Part Number and Brand Brief Description and PDF Datasheet
UMTS500MA(T R)
BEL
Fuse Square Body 0.5A 250V Time Lag 2-Pin SMD T R